Συγκλονιστικό ματς στην Άγκυρα

Φοβερό παιχνίδι στην Άγκυρα ανάμεσα σε Γκεντλερμπιρλιγί και Γαλατάσαράι στην πρεμιέρα της 8ης αγωνιστικής της SüperLig. Οι δύο ομάδες αναδείχθηκαν ισόπαλες με 3-3 σε μία αναμέτρηση που η μία (εκπληκτική) ανατροπή διαδεχόταν την άλλη.
Η Γκεντλερμπιρλιγί άνοιξε το σκορ στο 26' με τον Αζοφέιφα για να ανατρέψει το σκορ στις αρχές τις επανάληψης η Γαλατάσαράι μέσα σε ένα 4λεπτο (54' Μπουλούτ, 58' Ελμάντερ).
Οι γηπεδούχοι δεν πτοήθηκαν και απάντησαν γρήγορα με δύο γκολ σε ένα λεπτό (66' Ντεμίρ, 67' Ντουρμάζ). Τελικά η Γαλατά πήρε τον βαθμό της ισοπαλίας στο 86' με τον Μπαλτά, παραμένοντας στην κορυφή του πρωταθλήματος. Ωστόσο η ομάδα του Φατίχ Τερίμ έμεινε χωρίς νίκη για 5ο σερί ματς σε όλες τις διοργανώσεις. Τελευταία επιτυχία σχεδόν πριν ένα μήνα (23/9) στο πρωτάθλημα. sport24.gr