Μεγάλη νίκη η Τότεναμ, διπλό στο Ολντ Τράφορντ!

Μεγάλη νίκη για την Τότεναμ που πήρε το διπλό στο Ολντ Τράφορντ απέναντι στη Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ με σκορ 2-3.
Το παιχνίδι ήταν εξαιρετικό με την ομάδα του Άντρες Βίλας-Μπόας να εκμεταλλεύεται τα αμυντικά κενά του αντιπάλου και να φτάνει στα γκολ. Τα “σπιρούνια” μπήκαν δυνατά στον αγώνα και άνοιξαν το σκορ στο 2ο μόλις λεπτό με τον Βερτόγκεν που έκανε τρομερή κούρσα από την άμυνά του, ενώ στο 32΄ο Μπέιλ με τον ίδιο σχεδόν τρόπο διπλασίασε τα τέρματα της ομάδας του.
Το πρώτο δεκάλεπτο της επανάληψης ήταν εκπληκτικό με τον Νάνι να μειώνει στο 51΄ αλλά αμέσως μετά τη σέντρα ο Ντέμπσεϊ έκανε το 1-3. Η Γιουνάιτεντ “χτύπησε” άμεσα και στο 54΄ ο Σινίζι Καγκάουα μείωσε εκ νέου για την ομάδα του. Οι γηπεδούχοι πίεσαν ασφυκτικά, είχαν δοκάρι με τον Ρούνεϊ και πολλές ακόμη φάσεις με τον Μπραντ Φρίντελ να “κατεβάζει τα ρολά” και να δίνει μια μεγάλη νίκη στην ομάδα του.