Ταγκό στο ΟΑΚΑ!

Με ένα τρομερό εναέριο σουτ του Τόμας Ντε Βινσέντι, ο ΠΑΣ Γιάννινα αναδείχθηκε ισόπαλος 1-1 με τον Παναθηναϊκό στο ΟΑΚΑ. Στο ματς που έγινε το βράδυ της Παρασκευής, η ομάδα των Ιωαννίνων ήταν καλύτερη στο μεγαλύτερο μέρος του αγώνα και με το φανταστικό τέρμα που πέτυχε ο 23χρονος Αργεντίνος, μετά από μπαλιά του Πατσατζόγλου, ισοφάρισε σε 1-1 στο πρώτο λεπτό των καθυστερήσεων του πρώτου ημιχρόνου παίρνοντας έναν πολύ σημαντικό βαθμό. Για τους γηπεδούχους είχε ανοίξει το σκορ στο 28' ο Βελάσκες.
Παναθηναϊκός (Φερέιρα): Καρνέζης, Σεϊταρίδης (73' Πετρόπουλος), Πίντο, Βελάσκες, Σπυρόπουλος, Βιτόλο, Κατσουράνης, Μπαρμπαρούσης (56' Ζέκα), Σισοκό, Φορναρόλι, Τοτσέ (60' Μαυρίας).
ΠΑΣ Γιάννινα (Χριστόπουλος): Φεγκρούς, Λίλα, Πάντος (89' Ντάσιος), Μιχαήλ, Τζημόπουλος (16' Κολοβέτσιος), Πατσατζόγλου, Τσουκαλάς, Βίλα, Ντε Βινσέντι (76' Τζάνης), Γεωργίου, Ίλιτς.
Την επόμενη αγωνιστική, ο ΠΑΣ Γιάννινα υποδέχεται στους "Ζωσιμάδες" τον Ολυμπιακό (μετά τη διακοπή του πρωταθλήματος).