Παλέρμο-Ίντερ 4-3

Ποδοσφαιρικό υπερθέαμα στο «Ρέντσο Μπαρμπέρα». Η Παλέρμο, με τον Αλέξανδρο Τζόρβα στα δοκάρια, νίκησε με ανατροπή 4-3 την Ίντερ και έδειξε ότι και χωρίς τους Σιρίγκου και Παστόρε, πλέον παίκτες της Παρί Σεν Ζερμέν, παραμένει ομάδα που θα κάνει «ζημιές» και θα κυνηγήσει την έξοδο στο Τσάμπιονς Λιγκ.
Ο Ντιέγκο Μιλίτο έβαλε δύο φορές σε θέση οδηγού τους Κυπελλούχους Ιταλίας, όμως οι Σικελοί ισοφάρισαν την πρώτη φορά με τον αρχηγό Φαμπρίτσο Μίκολι και τη δεύτερη με τον Ουρουγουανό φορ Άμπελ Ερνάντες. Το τελευταίο δεκάλεπτο εξελίχθηκε σε σόου των "ροζανέρι". Αρχικά ο Μίκολι με αριστοτεχνική εκτέλεση φάουλ νίκησε τον Ζούλιο Σέζαρ και λίγα λεπτά αργότερα το ίδιο έκανε ο Χιλιανός Μαουρίσιο Πινίγια με "κεραυνό" έξω από την περιοχή. Το μόνο που κατάφερε η Ίντερ ήταν να μειώσει με τον Φορλάν, ο οποίος πραγματοποίησε ένα -κάθε άλλο παρά ιδανικό- ντεμπούτο.