Μίλαν-Λάτσιο 2-2

Ισόπαλες με 2-2 αναδείχθηκαν Μίλαν και Λάτσιο στη πρεμιέρα για τη σεζόν 2011–2012 της Serie A. Ο Σισέ σκόραρε για τους Ρωμαίους, οι οποίοι προηγήθηκαν με 0-2, αλλά στη συνέχεια δεν κατάφεραν να κρατήσουν το προβάδισμα και δέχθηκαν την ισοφάριση.
Οι φιλοξενούμενοι προηγήθηκαν με τον Κλόζε στο 12΄ και εννέα λεπτά αργότερα ο Σισέ έκανε το 2-0. Η Μίλαν αντέδρασε και στο 29΄ μείωσε σε 1-2 με τον Ιμπραΐμοβιτς, ενώ στο 33΄ ο Κασάνο έφερε το παιχνίδι στα ίσα. Στο δεύτερο ημίχρονο οι δύο ομάδες είχαν τις ευκαιρίες για να πετύχουν κάποιο τέρμα. Στο 63΄ ο Κασάνο έστειλε την μπάλα στο δοκάρι του Μπιζάρι. Δύο λεπτά αργότερα ο Σισέ πέρασε και τον Αμπιάτι, αλλά ο Νέστα την τελευταία στιγμή του πήρε την μπουκιά από το στόμα.