Μπαρσελόνα χωρίς έλεος!

Χωρίς έλεος η Μπαρσελόνα κόντρα στη Θεούτα για το Copa del Rey. Oι «μπλαουγκράνα» επικράτησαν 5-1 στο Κάμπ Νόου και πέρασαν στην επόμενη φάση (νοκ άουτ αγώνες). Η Θεούτα έπαιξε το μεγαλύτερο μέρος του αγώνα με δέκα παίκτες, αφού αποβλήθηκε στο 26 'ο Βίτορ Μορένο και στο 27' έχασε πέναλτι ο Μπόγιαν Κρίκιτς, και μαζί την ευκαιρία να κάνει το 3-0. Το ευχάριστο για την Μπάρσα είναι ότι η Μπαρσελόνα «κατέβασε» μια ομάδα γεμάτη από γηγενείς ποδοσφαιριστές. Το σκορ άνοιξε στο 3Ο Λεπτό Ο Νολίτο και στο 7 'διπλασίασε μόλις τα τέρματα της ομάδας της Καταλωνίας ο Γκάμπριελ Μιλίτο, ο οποίος προς το τέλος του αγώνα αποχώρησε τραυματίας.
Η ομάδα της Θεούτα μείωσε προσωρινά το σκορ σε 2-1 με τον Γκούζμαν (35 ') και ενώ έπαιζε με παίκτη λιγότερο. Στο δεύτερο ημίχρονο, και συγκεκριμένα στο 50 'ο «Πεδρίτο» έβαλε κι αυτός το όνομά του στον πίνακα των σκόρερς κάνοντας το 3-1. Ό, τι δεν κατάφερε να κάνει στο 27 'ο Κρικιτς με το χαμένο πέναλτι, το έκανε στο 64' ανεβάζοντας τον δείκτη του σκορ σε 4-1. Το τελικό 5-1 διαμόρφωσε τέσσερα λεπτά αργότερα, στο 68 ', ο Λιονέλ Μέσι.