Την έστησε στα… 11 βήματα!

Δεν παρατάει καθόλου εύκολα την κούρσα του πρωταθλήματος η Manchester United η οποία κατάφερε στο τελευταίο δεκάλεπτο να εξασφαλίσει την νίκη επί της Tottenham με 3-1. Οι Red Devils κατάφεραν να ανοίξουν το σκορ με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Giggs στο 58’ αλλά οι Spurs φρόντισαν να “παγώσουν” το Old Trafford με την κεφαλιά του King στο 70’. Ο Nani με ένα καταπληκτικό πλασέ έδωσε και πάλι προβάδισμα στην ομάδα του στο 81’, ενώ πέντε λεπτά αργότερα με πέναλτι που κέρδισε ο Πορτογάλος, η Manchester με τον Giggs διαμόρφωσε το τελικό 3-1. Εκτός αποστολής έμειναν οι Wayne Rooney και Rio Ferdinand, με τους Dimitar Berbatov και Jonny Evans, αντίστοιχα, να παίρνουν την θέση τους. Σηκώθηκε για ζέσταμα ο Owen Hargreaves μετά από δύο περίπου χρόνια και γνώρισε την αποθέωση! Αγωνίστηκε στο τελευταίο κομμάτι του αγώνα ο Aaron Lennon μετά από τέσσερις μήνες αποχής. Στην κορυφή της Premier League Βρίσκεται προσωρινά η United που περιμένει το αποτέλεσμα της Chelsea με την Stoke. Από την πλευρά της η Tottenham ζητάει από την μισητή αντίπαλό της, Arsenal να μην χάσει από την Manchester City για να κρατηθεί αυτή στην 4η θέση.