Κύπελλο Αγγλίας: Μεγάλη πρόκριση της Λίβερπουλ με "διπλό" επί της Άρσεναλ

Την πρόκριση στους «32» του Κυπέλλου Αγγλίας πήρε η Λίβερπουλ επί της Άρσεναλ με "διπλό" στο Λονδίνο!
Στο μεγάλο ντέρμπι του θεσμού και σε ένα ματς με πολύ καλό ρυθμό και δυνατές συγκινήσεις, οι 6 φορές Πρωταθλητές Ευρώπης πήραν σπουδαία νίκη και εξασφάλισαν την πρόκριση στους "32"!
Η «λύτρωση» για τους φιλοξενούμενους, που ήταν ανώτεροι στο μεγαλύτερο διάστημα του ματς, ήρθε στο 81ο λεπτό, με αυτογκόλ του Γιάκουμπ Κίβιορ, ο οποίος στην προσπάθειά του να απομακρύνει την εκτέλεση φάουλ του Αλεξάντερ-Άρνολντ, έστειλε άθελά του την μπάλα στα δίχτυα των "Κανονιέρηδων" με γυριστή κεφαλιά.
Το τελικό αποτέλεσμα, διαμορφώθηκε στο πέμπτο λεπτό των καθυστερήσεων, όταν η ομάδα του Γιούργκεν Κλοπ έφυγε στην κόντρα επίθεση, ο Ζότα έδωσε έτοιμο γκολ στον Λουίς Ντίας, για το τελικό 0-2!