Σαν σήμερα το 1995: Η ΑΕΚ με πρωταγωνιστή τον Βλάχο 2-0 την Σιόν στο Κύπελλο Κυπελλούχων

Την Σιόν υποδέχθηκε η ΑΕΚ σαν σήμερα, 14 Σεπτεμβρίου, το 1995 για την φάση των "32" του Κυπέλλου Κυπελλούχων ομάδων Ευρώπης.
Μπροστά σε 22.750 θεατές στο "Νίκος Γκούμας", η ομάδα του Ντούσαν Μπάγεβιτς παρατάχθηκε με τους: Ατματσίδη, Μπορμπόκη (87' Κοπιτσής), Κωστένογλου, Μανωλά, Μαλαδένη, Βλάχο, Κετσπάγια, Σαβέβσκι, Μπατίστα (90' Δημητριάδης) και Κωστή. Μία από τις πιό πλήρεις και καλύτερες ομάδες που έχει δει το Ελληνικό ποδόσφαιρο.
Το τέλος του ματς βρήκε νικήτρια την Ένωση με 2-0. Το 1-0 έκανε ο Μιχάλης Βλάχος με κοντινό σουτ, μετά από εκτέλεση φάουλ του Τιμούρ Κετσπάγια στις καθυστερήσεις του πρώτου ημιχρόνου. Αυτό ήταν το 8ο γκολ της ΑΕΚ στο Κύπελλο Κυπελλούχων.
Το τελικό 2-0 έκανε στο 70' ο Βασίλης Μπορμπόκης με σουτ μέσα από την μεγάλη περιοχή και ασίστ του Μιχάλη Βλάχου, ο οποίος με αυτό τον τρόπο είχε συμμετοχή και σε αυτό το γκολ βάζοντας διάπλατα στην "σφραγίδα" του στην μεγάλη νίκη.
Με το 2-2 στο "Τουρμπιγιόν" της Σιόν στις 28 Σεπτεμβρίου, ο "Δικέφαλος" πέρασε στην επόμενη φάση.