Ινδονησία: Ματσάρα και 3-3 για την ομάδα του Τζουκάνοβιτς!

Ένα πολύ συναρπαστικό ματς διεξήχθη ανάμεσα στην Σέμαρανγκ και την Περσίτα για την 32η αγωνιστική ημέρα του πρωταθλήματος της Ινδονησίας!
Η Σέμαρανγκ, της οποίας προπονητής είναι ο γνωστός σε όλους μας, Ντράγκαν Τζουκάνοβιτς, υποδέχθηκε την Περσίτα και μετά από 90 λεπτά γεμάτα γκολ και φάσεις, η αναμέτρηση έληξε με σκορ 3-3!
Οι φιλοξενούμενοι ξεκίνησαν καλύτερα κάνοντας το 0-1 με τον Μποτάν μόλις στο 4' και το 0-2 με τον Τέιλον στο 22'. Ο Καντιλάνα μείωσε σε 1-2 στο 27', σκορ με το οποίο οι δύο ομάδες πήγαν στα αποδυτήρια.
Στην επανάληψη και στο 58' η Περσίτα με τον Τέιλον έκανε το 1-3. Όμως η Σέμαρανγκ δεν κατέθεσε τα όπλα. Το 2-3 έκανε ο Γουάλας στο 65' και ξανά ο ίδιος "έγραψε" το τελικό 3-3 71ο λεπτό της συνάντησης.
Η Σέμαρανγκ βρίσκεται στην 7η θέση με 43 βαθμούς και η Περσίτα στην 9η με 39.