Ξέσπασε στην ΑΣΑ η Ξάνθη

Εντυπωσιακή ήταν η Ξάνθη απέναντι στην Αναγέννηση Καρδίτσας!
Οι Θρακιώτες ήταν καταιγιστικοί και νίκησαν με 5-2 την ΑΣΑ για την 17η αγωνιστική ημέρα της Σούπερ Λιγκ 2.
Η ομάδα του Βούλιτς καθάρισε το παιχνίδι από το πρώτο ημίχρονο ουσιαστικά αφού πέτυχαν τα τέσσερα εκ των πέντε γκολ.
Το σκορ άνοιξε ο Διαμαντόπουλος μόλις στο 7ο λεπτό, ο Γκινσάρι διπλασίασε τα τέρματα στο 24'. Στο 38ο λεπτό ο Διαμαντόπουλος έγραψε το 3-0 από την άσπρη βούλα ύστερα από χέρι του Πλέγα.
Ο Τσέλιος με εκπληκτικό σουτ εκτός περιοχής στο 40ο λεπτό έκανε το 4-0. Το τελευταίο γκολ για την Ξάνθη πέτυχε ο Αλί Μπαμπά στο 69'. Η Αναγέννηση Καρδίτσα μείωσε με Μάνιο (74') Μπαντιμπανγκά (79') για το τελικό 5-2.
Η Ξάνθη βρίσκεται στην 3η θέση με 28 βαθμούς και ακολουθεί η Αναγέννηση Καρδίτσας με 25 και 4η.