Σαν παλικάρι ο ΠΑΣ

Πολέμησε σαν παλικάρι ο ΠΑΣ Γιάννινα αλλά δεν τα κατάφερε καθώς ηττήθηκε 3-2 στην παράταση από την ΑΕΛ στην Λάρισα και έμεινε εκτός ημιτελικών του Κυπέλλου Ελλάδος.
Η ομάδα του Γιάννη Πετράκη ήταν καλύτερη σε ολόκληρη την διάρκεια της αναμέτρησης και έφτασε πολύ κοντά στην πρόκριση, καθώς με την λήξη του 90λεπτου προηγούνταν με 1-2 και οδηγούσε το ματς στην παράταση. Εκεί, οι "Βυσσινί" πήραν την νίκη και μαζί και την πρόκριση στα ημιτελικά.
Ο Κριζμάν στο 11' άνοιξε το σκορ και ο Κόντε με δύο τέρματα στο 22' και στο 82' έβαλε τον ΠΑΣ σε θέση οδηγού. Το τελικό 3-2 έκανε στο 99' ο Μασούρας και στο 108' ο Φατιόν με πέναλτι.

ΑΕΛ (Ηλίας Φυντάνης): Μπόζοβιτς, Μασούρας, Γιοβάνοβιτς, Ζίζιτς, Γουάλας, Φατιόν, Λαγός, Μιλοσάβλιεβιτς, Αγκάνοβιτς (65' Γκόλιας), Ναζλίδης (73' Λεοζίνιο), Κρίζμαν (111' Περόνε).
ΠΑΣ Γιάννινα (Γιάννης Πετράκης): Περιστερίδης, Αποστολόπουλος, Μπέριος, Μιχαήλ, Τσικάρσκι, Γαρουφαλιάς, Βιδάλ, Μανθάτης (70' Ντόλοβατς), Χαλκιαδάκης (89' Γιάκος), Κόντε, Μπετρά (59' Σολτάνι).