Ούτε η Βιγιαρεάλ σταμάτησε τη Μπάρτσα!

Αποφασισμένη να μην χάσει την επαφή της με την κορυφή είναι η Μπαρσελόνα, η οποία σε ένα ακόμη συγκλονιστικό ματς νίκησε 3-2 τη Βιγιαρεάλ στο Καμπ Νου, για την 21η αγωνιστική του Iσπανικού πρωταθλήματος.
Από την ήττα στο «Σαν Σεμπαστιάν» και μετά παρατηρείται μεγάλη συσπείρωση στους Καταλανούς, που δεν το βάζουν κάτω με τίποτα. Όπως και με την Ατλέτικο Μαδρίτης στο Κύπελλο, έτσι και χθες, οι Καταλανοί βρέθηκαν να χάνουν στο 30΄ από το τυχερό γκολ του Τσερίσεφ, ωστόσο, στην εκπνοή του ημιχρόνου ισοφάρισαν με το Νεϊμάρ.
Με το ξεκίνημα του δεύτερου ημιχρόνου και πάλι το «Κίτρινο Υποβρύχιο» προηγήθηκε με το Βιέτο στο 52΄, αλλά μέσα σε 5 λεπτά η Μπάρτσα έφερε τα πάνω κάτω, αρχικά με τον Ραφίνια (54΄) και στη συνέχεια με το Μέσι (56΄).